ثبت مشاور

تولید محصولات با استفاده از دی اکسید کربن

تاریخ : 1396.06.11
نظرات : 0

صنعتگران جوان : ایالت آلبرتا کانادا با سرمایه گذاری ۲۰ میلیونی در راه اندازی پایگاه های جدید تبدیل دی اکسید کربن به محصولات مصرفی به زودی  به قطب این تکنولوژی تبدیل خواهد شد.

 

 

تولید دی اکسید کربن

 

مرکز تحقیقاتی تبدیل کربن به مواد مصرفی (ACCTC) در جنوب شرقی شهر کلگری و در جایی بنا شده است که نیروگاه ۸۶۰ مگاواتی Shepherd Energy با سوخت گازی، روزانه بیش از ۲۵ تن دی اکسید کربن برای مصرف آزمایشگاه های تحقیقاتی و علمی مثل XPRIZE فراهم می کند.

 با تاسیس پایگاه ACCTC در سال آینده محققین قادر خواهند بود که فناوری های خود را در ابعاد صنعتی و نزدیک به آن مورد آزمایش قرار دهند و اگر موفقیت آمیز باشد، برای از آن برای تولید سوخت های تازه، محصولات و مواد مصرفی و ساختمانی و ... بهره خواهند گرفت.

طراحی و ساخت ACCTC زیر نظر اعضای اتحاد نفت شیلی کانادا (COSIA) خواهد بود و مدیریت آن با شرکت InooTech می باشد.

تاسیس ACCTC و مراکز تحقیقاتی مرتبط نویدبخش ظهور فناوری ای در نسل آینده خواهد بود که از کربن دی اکید به عنوان خوراک بهره خواهد گرفت. این فناوری می تواند زمینه اشتغال و تجارتی پربازده به علاوه کاهش آلودگی محیط زیست را فراهم آورد.

در گزارش ماه نوامبر، متخصصان کربن دی اکسید و تکنولوژی تبدیل آن مواد تمیزتر، اعلام کردند که محصولات تولیدی از این گاز می تواند ارزشی بین ۸۸۰  تا ۱۱۰۰ میلیارد دلار تا سال قبل از سال ۲۰۳۰  داشته باشد و همچنین سالیانه ۱۰ درصد از انتشارات گلخانه ای را خواهد کاست. در این گزارش متخصصان تاکید می کنند که برای رسیدن به این نقطه لازم است که در این بخش سرمایه گذاری های خوبی صورت بگیرد، همانند کاری که XPRIZE و ACCTC در سالیان اخیر آغاز کرده اند.

اما سوال اصلی این است که کربن دی اکسید پتانسیل تولید چه محصولاتی را دارد. در نموداری زیر که وبسایت CO2Sciences منتشر کرده است می توان به خوبی با این محصولات آشنا شد. به طور کلی محصولات تبدیل شده این گاز عبارتند از: مواد و مصالح ساختمانی، غذا و خوراک دامی و نباتی، سوخت های صنعتی تمیز، مواد شیمیایی، فیبرهای کربنی و مدل های مختلف پلیمرها.

 

 

 

 

 

 

 

 

انرژی امروز

 


فیلم و سریال تصادفی


کلید واژه ها :
مضرات دی اکسید کربن
دسته بندی :  سایر مطالب

نظر دهید :

نام شما : *
ایمیل شما :*
نظر شما :*
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی شود

بالا