ثبت مشاور

باتری هایی از جنس نخ

تاریخ : 1396.06.07
نظرات : 0

صنعتگران جوان : محققان در پکن چین یک نوع باتری بر پایه ی نخ که انعطاف پذیر و قابل شارژ شدن هستند را تولید کرده اند، که بر روی ماشین آلات صنعتی بافندگی تولید می شوند.

 

باتری

 

 

محققان می گویند این ها می توانند جایگزین مناسبی برای باتری های متداول و سخت که قبلا بودند، باشند. باتری های نساجی از یک جفت نخ های فولاد ضد زنگ و الکترود هایی که دارای یک آند روی و یک کاتد هیدروکسید است که با یک الکترولیت بر پایه ی ژل پلی وینیل کوتینگ شده است. فولاد ضدزنگ ۳۱۶ L در درجه حرارت بالا ریسیده شده تا به فرم فیلامنت هایی در سایز میکرون تبدیل شود، که الیاف پیوسته بسیار رسانا هستند. محققان می گویند این نخ ها انعطاف پذیری بیشتری نسبت به نخ های پنبه دارند، ظرفیت این باتری ویژه ۵mAh cm⁻ᵌ می باشد، با تراکم انرژی ۰.۱۲mWh cm⁻² و ۸mWh cmˉᵌ، محققان می گویند این مقادیر همراه با تراکم قدرت ۳۲.۷mW cm⁻² و ۲.۲W cm⁻ᵌ خیلی بیشتر از سایر باتری ها می باشد.

در آزمون های مختلف تغییر شکل (دفرمه شدن)، از جمله خمش در دمای ۹۵ درجه و چرخش در دمای ۳۶۰ درجه، ظرفیت های آن به مقدار زیادی تغییر نمی کند. محققان اذعان می کنند که بعد از ۱۰۰۰ بار سیکل ظرفیت ها تا ۲۰% در خمش و تا ۳۰% در چرخش کاهش پیدا می کند که منجر به دفرمه شدن و شکاف در الکترودها می شود.
محققان ادعا می کنند که باتری های نساجی به راحتی با بافندگی تولید می شوند و با موفقیت به عنوان باتری مودم آزمایش می شوند که می تواند سایر تجهیزات را شارژ کند و به عنوان یک مانیتور پالس عمل کند.
محققان در حال حاضر منتظر ثبت اختراع پس از اطلاعات منتشر شده در ACS می باشند.

 

 

 

 

 

 

 

pubs

کلید واژه ها :
باتری های لیتیومی
دسته بندی :  صنایع نساجی

نظر دهید :

نام شما : *
ایمیل شما :*
نظر شما :*
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی شود

بالا